اخبار کوتاه

از تدبیر دولت تا امید مازنی ها/14 : بهره برداری از 1500 میلیارد تومان پروژه راه و شهرسازی در مازندران با حضور رئیس جمهوری

سه شنبه 22 فروردین 1396

بهره برداری از 1500 میلیارد تومان پروژه راه و شهرسازی در مازندران با حضور رئیس جمهوری

عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی افزود : 985 میلیارد تومان از پروژه های افتتاحی مربوط به بندرامیرآباد است.

وی مهم ترین پروژه های افتتاحی در این بندرگاه را 6 پست اسکله، تجهیزات تخلیه وبارگیری، کارخانه کاغذسازی،و انبار ذخیره گندم و روغن اعلام کرد.

وزیر راه و شهرسازی شروع عملیات اجرایی اتصال اسکله رورو به شبکه ریلی را مهم ترین طرح های در دست اجرا اعلام کرد.

آخوندی افتتاح 75 کیلومتر بزرگراه و سه دهنه تونل را با اعتبار 2 هزارمیلیارد ریلی در محور قائمشهر - فیروزکوه از مهم ترین پروژه راهسازی اعلام کرد و گفت که با این پروژه افتتاحی طرح چهارخطه این محور تکمیل شد که می تواند سهم زیادی در کاهش تصادفات رانندگی و ترافیک در منطقه داشته باشد.

وی ساخت چهار دهنه تونل و تقاطع غیرهمسطع را در محور چالوس از دیگر پروژه های مهم راهسازی افتتاحی عنوان کرد و اظهار داشت: با بهره برداری از این طرح ها گره کور جدی در آزادراه شمال برداشته شد.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به افتتاح فاز اول بهسازی فرودگاه رامسر در غرب مازندران افزود : رامسر یکی از مناطق مهم گردشگری در مازندران است و با بهره برداری از بهسازی فرودگاه زمینه برای جذب گردشگران داخلی و خارجی فراهم شده است.

وی میزان اعتبار هزینه شده برای اجرای این طرح را حدود یک هزار و 100 میلیارد ریال اعلام کرد.

وی بهره برداری از کمربندی ساری و محور بهشهر زاغمرز را با اعتباری حدود 1000 میلیارد ریال را از دیگر طرح های راهسازی افتتاحی در سفر رئیس جمهوری اعلام کرده است.

برو به بالا