اخبار کوتاه

از تدبیر دولت تا امید مازنی ها/20 : تقدیر رییس جمهور از کار، تلاش و خدمت در مازندران

سه شنبه 22 فروردین 1396

تقدیر رییس جمهور از کار، تلاش و خدمت در مازندران

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی در مراسم صدور فرمان افتتاح طرح‌ها و پروژه‌هاي وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در استان مازندران پس از استماع گزارش دکتر قاضی‌زاده هاشمی با تقدیر از تلاش‌های مدیران و دست‌اندرکاران این بخش در استان گفت: موضوع سلامت، بهداشت و درمان در کشور بسیار حائز اهمیت بوده و یکی از افتخارات دولت تحولی است که در این راستا حاصل شده است.

رییس‌ جمهوری به گزارش استاندار مازندران درباره تحول در حوزه سلامت این استان اشاره کرد و افزود: در استان مازندران 3 هزار تخت بیمارستانی وجود داشته که در طول سال‌های گذشته بیش از هزار تخت به آن اضافه شده و با برنامه‌ریزی مسئولان هزار تخت دیگر نیز در برنامه کاری قرار دارد. البته این به معنای آن نیست که توانسته‌ایم به نقطه مطلوب برسیم و باید اقدامات در این راستا ادامه پیدا کند.

دکتر روحانی مردم استان مازندران را ولایتمدار، غیور و با وفا نسبت به نظام و ولایت و انسان‌هایی با ایمان توصیف کرد و با اشاره به استقبال پرشور مردم این استان از وی در سال 92 و حضور بی‌نظیر مردم ساری در مسجد جامع، گفت: مردم مازندران عاشق خاندان رسالت و اهل بیت(ع) هستند و ما همواره برای آنان آرزوی توفیق داریم.

رییس‌ جمهوری در بخش دیگری از این مراسم و در فرمان افتتاح پروژه‌های وزارت جهاد و کشاورزی در استان مازندران از تلاش‌های کارآفرینان این استان تقدیر کرد و افزود: اگر سه وزارتخانه نیرو، جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت برای تجهیز اراضی و فناوری‌های مدرن دست به دست هم بدهند، هدف دستیابی به تولید و اشتغال به خوبی حاصل خواهد شد.

دکتر روحانی بهره‌برداری از طرح‌های وزارت جهاد کشاورزی در استان مازندران را نشان از وجود ظرفیت بسیار مناسب در این استان دانست و گفت: مردم مازندران علاقمند به کار و کوشش هستند و باید به آنان کمک کنیم.

رییس‌ جمهور استفاده چندباره از اراضی در طول سال را بسیار مهم برشمرد و گفت: در برخی از کشورهای جنوب شرق آسیا، از بعضی از اراضی در طول یکسال، 8 بار استفاده می‌شود و ما باید تلاش کنیم تا بتوانیم امکان استفاده چند باره را از اراضی خود در کشور، ایجاد کنیم.

دکتر روحانی با تأکید بر اینکه باید خود را برای یک تحول بزرگ در کشور آماده کنیم، گفت: امروز زمینه برای صادرات انواع محصولات کشاورزی، فراهم است و ایجاد بنادر و توسعه آنها نیز تسهیل‌کننده آن خواهد بود، البته باید همپای آن در زمینه سازماندهی هم تلاش کنیم.

رییس‌ جمهور همچنین در فرمان افتتاح و آغاز عملیات اجرایی پروژه‌های وزارت ورزش و جوانان در استان مازندران نیز با تقدیر از دست‌اندرکاران ورزش کشور و قهرمانان ملی که در صحنه‌های مختلف ورزشی برای ملت ایران افتخارآفرینی کردند، افزود: بهره‌برداری از 1190 پروژه ورزشی در طول 3.5 سال گذشته در کشور، افتخاری برای دولت است و نشان می‌دهد که ملت ایران مردمی ورزش دوست بوده و خادمان مردم هم گام‌های خوبی در راستای توسعه ورزش برداشته‌اند.

دکتر روحانی خاطر نشان کرد: ورزش تضمین‌کننده سلامت جامعه بوده و برای نسل جوان اهمیت فراوانی دارد.

رییس‌ جمهوری همچنین پس از استماع گزارش وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در فرمان بهره‌بردرای از پروژه‌های ارتباطی استان مازندران، گفت: خوشبختانه خدمات خوبی در استان مازندران در زمینه ارتباطات و فناوری اطلاعات صورت گرفته به طوری که اعتبارات مناسبی در این حوزه اختصاص یافته و پهنای باند در این استان 8.5 برابر شده است.

دکتر روحانی تأکید کرد: امروز مسأله تقویت ارتباطات با زندگی، شغل، فناوری، علم و رابطه با جهان در ارتباط است و دیگر تنها یک موضوع تشریفاتی و لوکس نیست، بلکه به عنوان یک ضرورت مطرح است.

رییس‌ جمهوری با اشاره به اقدامات دولت در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات، گفت: در طول سال‌های گذشته، تلاش‌های زیادی از سوی دولت صورت گرفته تا ثابت کنیم، مسأله تقویت ارتباطات مجازی و شبکه‌های اجتماعی که برخی تصور می‌کردند باید هر وقت دلشان خواست این شبکه‌ها را ببندند، یک ضرورت است و میلیون‌ها جوان و افراد تحصیلکرده، کشور نیاز به آن دارند.

دکتر روحانی ادامه داد: البته باید نسبت به آن مراقبت‌هایی صورت گیرد چرا که ما باید اخلاق و امنیت دینی و ملی خود را حفظ کنیم اما در عین حال مردم نیز در جامعه رفاه داشته باشند و این امکان‌پذیر است.

رییس‌ جمهور همچنین در بخش افتتاح طرحهای مرتبط با معادن  تأکید کرد: اقداماتی که در این دولت برای اکتشاف معادن انجام شده است، 2.5 برابر 90 سال گذشته است و این کار بزرگی است که در دولت یازدهم انجام شده و نتایج آن به اطلاع مردم خواهد رسید.

دکتر روحانی با اشاره به آمارهای خوشحال‌کننده در کل مناطق کشور، گفت: کشف و اکتشاف معادن می‌تواند به اشتغال‌زایی کمک کند. طبق آمار بانک مرکزی وضعیت معادن در سه ماهه اول و دوم سال نشان می‌داد که رشدی ندارد، اما در 3 ماهه سوم سال بانک مرکزی اعلام کرد که معادن کشور رشد قابل ملاحظه‌ای داشته است.

رییس‌ جمهوری به سخنان وزیر صنعت، معادن و تجارت مبنی بر اینکه اگر در کشور دولت یک واحد کار انجام داده است، اما 20 برابر توسط بخش خصوصی انجام شده،  اشاره کرد و اظهار داشت: باید به سرمایه‌گذاران، کارآفرینان، بخش خصوصی، کارگران، مهندسان و ملت ایران تبریک گفت که چنین کار بزرگی را انجام داده‌اند و باید ادامه یابد.

دکتر روحانی تأکید کرد: باید همانطور که مقام معظم رهبری بر امر اشتغال و تولید در سال جاری تأکید کرده‌اند، کار مضاعف انجام دهیم و به آنچه که هدف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران برسیم.

رییس‌ جمهوری ادامه داد: مسأله اشتغال و کارآفرینی برای همه روستائیان و کل کشور حائز اهمیت است.

دکتر روحانی با اشاره به تحولاتی که در استان مازندران در ارتباط با گردشگری، سکونت گردشگران در خانه‌های روستایی و بوم‌گردی انجام شده است، اظهار داشت: این تحول خوبی در روستاهای ایران است و باعث تحول صنعت گردشگری شده است. در جنوب کشور نیز گزارشات فراوانی به دست من رسیده که ساکنان روستاها، اتاق‌های خود را در اختیار میهمانان نوروزی قرار داده و غذاهای محلی تهیه می‌کردند و درآمد نسبتاً خوبی نیز از این طریق برای روستائیان فراهم شده است.

رییس‌ جمهور تصریح کرد: باید برای هر روستا، مزیت‌هایی در نظر بگیریم و طرح مورد نظر وزارت کار و تأمین اجتماعی مبنی بر اینکه برای هر روستا یک محصول اصلی که دارای مزیت است، تعریف شود، باعث تحرک در زندگی و اشتغال مردم خواهد شد.

دکتر روحانی با تأکید بر اینکه بخش خصوصی در صنعت گردشگری فعال شده و حرکت‌های خوبی در این زمینه انجام شده است، اظهار داشت: با ساخت هتل‌ها، زیربنای گردشگری کامل می‌شود و تجهیز ناوگان هوایی، ریلی، بنادر و دیگر زیرساخت‌ها، به این صنعت کمک می‌کند.

رییس‌ جمهور تصریح کرد: گردشگری یکی از راه‌های سریع اشتغال‌زایی است و با توجه به جاذبه‌های فراوان مذهبی و گردشگری ایران، می‌توان توریست‌های فراوانی را جذب کشور کرد.

دکتر روحانی با اشاره به حساسیت‌های برخی در کشور، برای برنامه صد روزه اول دولت یازدهم و همچنین اقدامات مهم این دولت در همین زمینه، افزود: در همان صد روزه اول دولت با آقای آخوندی و رییس سابق بنیاد مستضعفان جلسات متعددی در باره جاده شمال برگزار شد و یکی از دستگاه‌های امنیتی در این زمینه مسایلی داشت. اما متأسفانه برای اتمام این پروژه، زمان طولانی سپری شد و در طول 17 سال گذشته تنها 30 درصد تحرک داشت.

رییس‌ جمهور ادامه داد: امیدواریم پروژه تهران – گچسر از جاده شمال در دولت یازدهم، انجام شود چرا که جاده شمال، ملی بوده و برای همه مردم ایران حائز اهمیت است.

دکتر روحانی تأکید کرد: سه طرح جاده فیروزکوه، هراز و شمال، مهم‌ترین کار دولت یازدهم برای مردم ایران است و امیدواریم قدم به قدم جلو برویم.

رییس‌ جمهوری تأکید کرد: خوشحالیم که پروژه‌های دولت تدبیر و امید به اندازه‌ای زیاد است که برای افتتاح آنها، فرصت نمی‌شود.

برو به بالا