اخبار کوتاه

فرماندار بابلسر: : افزایش اشتغال موجب کاهش طلاق در جوانان است

1396/04/25

افزایش اشتغال موجب کاهش طلاق در جوانان است

فرماندار شهرستان بابلسر گفت: یکی از عوامل مهم در کاهش طلاق، ایجاد اشتغال و کار برای جوانان است.

مهندس سید علی اسد در جلسه کارگروه اجتماعی فرهنگی مدیریت و ساماندهی آسیب‌های اجتماعی استان مازندران با موضوع کنترل و کاهش طلاق در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان، اظهار کرد: در سال ۱۳۹۵ فعالیت‌های متعددی را در راستای کنترل و کاهش طلاق در بابلسر انجام دادیم که یکی از آن برگزاری ۱۶ جلسه در خصوص راه‌های پیشگیری طلاق بوده است.

وی با اشاره به تشکیل ۳۰۰ کارگاه آموزش مهارت زندگی در بابلسر، افزود: در شهرستان بابلسر بیش از هشت هزار مشاور و بیش از ۱۳ هزار بسته فرهنگی در راستای ازدواج سالم و همسر داری میان مردم توزیع شده، ۹ مورد مسجد محوری، ۱۲ مورد پیشگیری از طلاق در مکان‌های آسیپ پذیر و جلسات آگاه سازی ازجنله برنامه‌هایی بوده که برای کنترل و کاهش طلاق انجام شده است.

فرماندار بابلسر با اشاره به برگزاری ۶ جلسه شورای فرهنگیان و بهره گیری ۱۳۰ مبلغ در ۱۵۰ مساجد و جلسات، تصریح کرد: در چهار ماه اول سال ۱۳۹۴ بابلسر ۱۹۳ طلاق و در چهار ماه اول سال ۱۳۹۵ حدود ۱۰۳ طلاق داشته که با کاهش ۴۷ درصدی طلاق روبه رو شده است.

فرماندار بابلسر با اشاره به کاهش پرونده‌ها، ادامه داد: مسئولین باید فعالیت‌های آموزشی برای جوانان در شروف ازدواج قرار بدهند تا مشکل طلاق در جامعه حل شود.

اسد بیان کرد: بابلسر سه بخش رودسر، مرکزی و بهنمیر دارد که در رودبست روستای بدون طلاق نداشته، در بخش مرکزی بابلسر چهار روستای بدون طلاق و در بهنمیر ۹ روستای بدون طلاق داشتیم.

وی با اشاره به اینکه ۵۰ درصد روستاهای بهنمیر بدون طلاق بوده است، ادامه داد: بخش بهنمیر شهرستان بابلسر از نظر اجتماعی خوب بوده و عموما در غالب کار و اشتغال محصولات آن‌ها از جمله توت فرنگی و شکر بسیار معروف بوده است.

فرماندار بابلسر با اشاره به اینکه در راستای کاهش طلاق جلسات متعددی را برگزار کردیم، گفت: یکی از راهکار‌های جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی به ویژه طلاق و اعتیاد، ایجاد اشتغال و کار برای جوانان بوده است.

برو به بالا