اخبار کوتاه

فرماندار محمودآباد خبر داد : کاهش طلاق در محمودآباد/برگزاری۱۴۰ کارگاه آموزشی

1396/04/25

کاهش طلاق در محمودآباد/برگزاری۱۴۰ کارگاه آموزشی

فرماندار محمودآباد از برگزاری ۱۴۰ کارگاه آموزشی درباره ازدواج و طلاق و کاهش طلاق در این شهرستان خبر داد.

یحیی یوسف پور در جلسه کارگروه اجتماعی فرهنگی مدیریت و ساماندهی آسیب های اجتماعی استان مازندران با موضوع کنترل و کاهش طلاق در سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان فریدونکنار، اظهار کرد: آمار مقایسه ای شهرستان محمودآباد سال گذشته بسیار مطلوب بوده است.

وی با اشاره به مطلوب بودن آمار این شهرستان در سال ۱۳۹۵، افزود: در سال ۱۳۹۵ درمجموع حدود ۷۷۱ ازدواج و ۱۷۲ طلاق داشته که امیدواریم بتوانیم این روند را ادامه داده تا شاهد آمار روز افزون طلاق در شهرستان محمودآباد بوده باشیم.

فرماندار محمودآباد با اشاره به اقدامات شهرستان در سال گذشته، تصریح کرد: در سال ۱۳۹۵ حدود ۱۴۰ کارگاه آموزشی با موضوعات ازدواج، طلاق و مهارت های خانواده، پنج همایش بزرگ در سطح آسیب شناسی طلاق در مدارس، مصلی شهرستان محمود آباد نیز با حضور روحانیون و دستگاه های اجرایی حساسیت لازم را در راستای کاهش طلاق ایجاد کردند.

این مسئول با اشاره به برگزاری ۱۰۰ جلسه روحانیون و هیئت امنا مساجد در زمینه کاهش طلاق، بیان کرد: برگزاری پنج جلسه آموزشی برای دختران متهل توسط بهزیستی و آموزش و پرورش، سه مورد از کارگاه های پیشگیری از آسیب های اجتماعی به ویژه طلاق بوده است.

وی ادامه داد: در سال ۱۳۹۵ حدود ۲۱۷ طلاق در شهرستان محمودآباد وجود داشته که ۲۷ مورد منجر به سازش و ۱۰۱ مورد دیگر در راستای عدم مهارت زندگی، خیانت و اعتیاد وجود داشته است.

فرماندار محمودآباد به آمار طلاق این شهرستان اشاره و خاطرنشان کرد: آمار طلاق در ایران نشان می دهد که باید در زمینه آموزش تلاش کرده تا در زمینه کنترل طلاق کمک کرده باشیم.

یوسف پور با اشاره به استانی کردن بحث تخصیصی اعتباری، اظهار کرد: یکی از عوامل جلوگیری از آسیب های اجتماعی به ویژه طلاق، هماهنگی دادگستری با وکیل و مشاور بوده است.

وی گفت: یکی دیگر از عوامل کنترل و کاهش طلاق در شهرستان محمودآباد اجرای برنامه های فرهنگی آموزشی همچون ایجاد ایستگاه های آگاهی بهتر در دانشگاه های آزاد بوده است.

برو به بالا