اخبار کوتاه

فرماندار فریدونکنار خبر داد : کاهش 200 درصدی طلاق در فریدونکنار

1396/04/25

کاهش 200 درصدی طلاق در فریدونکنار

فرماندار فریدونکنار از کاهش 200 درصدی طلاق در این شهرستان خبر داد.

دکتر حسین منفردی در جلسه کارگروه اجتماعی فرهنگی مدیریت و ساماندهی آسیب های اجتماعی استان مازندران با موضوع کنترل و کاهش طلاق در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان ضمن خیرمقدم خدمت مسئولین، اظهار کرد: اعتقاد ما بر داشتن جامعه ای سالم و توسعه یافته بوده که یکی از شرایط آن دور بودن جامعه از آسیب های اجتماعی بوده است.

وی به کاهش آسیب های اجتماعی از جمله طلاق تاکید کرد و گفت: مسئولین باید در راستای پیشگیری و درمان آسیب های اجتماعی از جمله طلاق از هیچ اقدام موثری دریغ نکنند.

فرماندار فریدونکنار تصریح کرد: در سال ۱۳۹۵، ۲۰ جلسه در حوزه فرمانداری که با حضور مسئولین، امور بانوان فرمانداری و مشاور وزیر کشور در امور خانواده در راستای کنترل و کاهش طلاق در کشور برگزار شده است.

منفردی با اشاره به برگزاری جلساتی با حضور خانواده و مشاور و روانشناس در این شهرستان، بیان کرد: همه اقدامات در راستای کنترل و کاهش طلاق در دو محور بوده که بحث اول پیشگیری و بحث دوم درمان بوده که بحث پیشگیری وظیفه همه اقشار جامعه بوده است.

وی با اشاره به برگزاری جلساتی در مساجد با حضور امام جمعه این شهرستان، ادامه داد: در جامعه اسلامی مساجد محور بسیاری از مسائل بوده که در راستای توسعه جامعه نقش داشته است.

فرماندار فریدونکنار با اشاره به اینکه مسئولین باید جلسات متعددی را در زمینه طلاق در شهرستان داشته باشند، خاطرنشان کرد: در سال ۱۳۹۵ حدود هشت درصد کاهش طلاق را در شهرستان فریدونکنار داشتیم.

این مسئول با اشاره به اینکه مسجدمحوری شهرستان فریدونکنار در سال گذشته مورد توجه دیگر ادارات قرار گرفته است، گفت: در سال ۱۳۹۶ جلساتی را پیرامون مسجد محوری با هیئت امنا و کانون هایی که زیر نظر ارشاد اسلامی است در راستای کنترل و کاهش طلاق داشتیم.

وی به دعوت از افراد ریش سفید شهر و روستاها در زمینه کنترل و کاهش طلاق تاکید کرد و اظهار کرد: در سال ۱۳۹۶ آمار طلاق با آمار میدانی مغایرت داشته و بخش دهفری فریدونکنار حدود ۲۰۰ درصد کاهش طلاق داشته است.

برو به بالا