اخبار کوتاه

اختصاصی با سردار نانواکناری: : هزینه ۲۵ میلیارد ریالی در بیمارستان فریدونکنار/ورود شرکت سوئدی برای رفع مشکل زباله/مجلس در ماجرای کاسپین از حق مردم دفاع جانانه می کند

1396/04/26

هزینه ۲۵ میلیارد ریالی در بیمارستان فریدونکنار/ورود شرکت سوئدی برای رفع مشکل زباله/مجلس در ماجرای کاسپین از حق مردم دفاع جانانه می کند

نماینده مردم بابلسر و فریدونکنار در مجلس شورای اسلامی گفت: خدمات در بیمارستان امام خمینی(ره) فریدونکنار با هزینه دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومانی افزایش یافته که شامل تعویض لوله های تاسیساتی، بحث هواساز، بحث پمپ آتش نشانی ، بازسازی بخش جراحی و بازسازی اتاق عمل شده است.

سردار ولی‌الله نانواکناری اظهار کرد: در هفته های گذشته پرچم سلامت و شنا در سواحل بابلسر برپا شد که بحث اول در این زمینه شناسایی آب و منطقه مناسب برای شنا بوده است.

وی به دو سال کار کارشناسی ساحلی برای تایید مناسب بودن آب و ساحل منطقه اشاره کرد و افزود: سواحل بابلسر و فریدونکنار از بهترین سواحل استان به ویژه دریای خزر بوده و می تواند برای شنا مناسب باشد.

نماینده مردم بابلسر و فریدونکنار در مجلس شورای اسلامی با اشاره به جلسه ای که در استانداری با حضور استاندار، معاون عمرانی و رییس سازمان محیط زیست در راستای حفظ محیط زیست و شناسایی شناگاه ها برگزار شد، تصریح کرد: دو شرکت در راستای رفع مشکل زباله در استان مازندران ورود پیدا کردند که یکی از این شرکت ها به نام بی تی آر بوده که این شرکت برای کار در بابلسر و فریدونکنار مطرح شده که شرکتی بومی است و در راستای حل مشکلات زیست محیطی استان مازندران قدم برداشته که به جز این شرکت، یک شرکت از کشور سوئد نیز در همین زمینه مطرح است.

 

*طرح حفاظت و امنیت مجلس جلوگیر حوادث تروریستی است

نماینده مردم بابلسر و فریدونکنار در مجلس شورای اسلامی گفت: طرح هایی داریم که در راستای حفاظت و امنیت مجلس سبب جلوگیری حوادث ناگوار بعدی شود.

نانواکناری با اشاره به حادثه تروریستی اخیر، اظهار کرد: پس از حادثه تروریستی در مجلس، در چندین جلسه با مسئولین امنیتی پیرامون این موضوع در راستای حفظ این امنیت تلاش کردیم.

وی افزود: در جلسه کمیسیون تدوین امنیتی معایب و محاسن کار برسی شده و طرح های مناسبی برای حفاظت و امنیت مجلس در دستور کار نیروی انتظامی و ارگان های امنیتی قرار می گیرد.

نماینده مردم شهرستان های بابلسر و فریدونکنار در مجلس شورای اسلامی با اشاره به قرار گرفتن طرح هایی برای حفاظت و امنیت در دستور کار نیروهای امنیتی، گفت: طرح هایی در راستای حفاظت و امنیت مجلس سبب می شود تا این حوادث ناگوار دیگر در کشور رخ ندهد.

 

*تخصیص بودجه ۱۵ میلیارد ریالی برای اشتغال روستاها

 

وی گفت: بودجه یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومانی برای ایجاد اشتغال در روستا ها تخصیص پیدا کرده است.

نانواکناری با اشاره به بازپرداخت تسهیلات و ایجاد اشتغال پایدار، اظهار کرد: مشکل بیکاری از جمله مشکلاتی است که همه مسئولین کشوری از جمله مقام معظم رهبری، رییس جمهور، وزرا و نمایندگان نگران این موضوع هستند.

این مسئول با اشاره به مشکل بیکاری، افزود: کوچ روستائیان به شهر یکی دیگر از مسائل نگران کننده ای است که انتظار می رود مسئولین شهری این موضوع را پیگیری کنند.

نماینده مردم بابلسر و فریدونکنار در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تخصیص بودجه ای برای ایجاد اشتغال، تصریح کرد: تخصیص بودجه یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومانی برای اشتغال روستاها یک کار بسیار خوب و مهمی بوده که در دستور کار دولت قرار گرفته است.

نانواکناری با اشاره به بحث اشتغال در روستاهای استان مازندران، گفت: بحث ایجاد اشتغال در روستاها یکسان است و هر روستایی که استعداد جذب این موضوع را داشته بحث اشتغال در آن روستا را حل می کنیم.

 

* با تقلب در آثار علمی و فرهنگی برخورد شود

نانواکناری اظهار کرد: نگاه همه مردم از جمله مسئولین این است که حق کسی در بحث فرهنگی ضایع نشود.

وی با اشاره به بحث فرهنگی و بحث مالکیت های خصوصی، افزود: در بحث فرهنگی باید به مالکیت افراد با اشاره به قانون احترام بگذاریم.

نماینده مردم بابلسر و فریدونکنار در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه باید به مالکیت هر اثر و قانون احترام بگذاریم، گفت: موضوع بحث فرهنگی و مالکیت خصوصی مورد احترام مجلس قرار گرفته و به عنوان یک قانون وجود داشته و اگر نواقصی در این بحث وجود داشته باشد مسئولین آن را پیگیری می کنند.

 

* مجلس در ماجرای کاسپین از حق مردم دفاع جانانه و سخت گیرانه می کند

نماینده مردم بابلسر فریدونکنار در مجلس شورای اسلامی گفت: تلاش نمایندگان مجلس در جهت حفظ حقوق مردم در راستای مشکلات موسسات مالی اعتباری مورد قبول است.

نانواکناری با اشاره به حادثه کاسپین و موسسات اعتباری، اظهار کرد: پس از حادثه کاسپین، نمایندگان و مسئولین به این مشکلات که حق مردم بوده، توجه ویژه دارند.

وی با اشاره به حق و سرمایه مردم، افزود: پیگیری نمایندگان مجلس پیرامون این موضوع مسئله خوبی بوده و در جهت بازپرداخت به صاحب حساب پرداخت شده است.

وی گفت: در راستای مشکلات موسسات مالی و اعتباری برخی از نمایندگان در مجلس اعتراض کرده و همه تلاش خود را در جهت حفظ حقوق مردم انجام می دهند.

 

*مرخصی نمایندگان در جلسات مجلس مشکل قانونی ندارد

نماینده مردم بابلسر و فریدونکنار در مجلس شورای اسلامی گفت: حدنصاب تشکیل جلسات در مجلس مشخص شده و هر نماینده با توجه به حقوق خود می تواند از مرخصی خود استفاده کند.

وی با اشاره به حدنصاب تشکیل جلسات در مجلس، افزود: نمایندگان برای پیگیری کار مطالبات و درخواست های مردم در حوزه انتخابیه یا پیگیری ادارات و وزارت خانه ها می توانند از مرخصی و حقوق خود در مجلس بهره مند شوند.

نماینده مردم بابلسر و فریدونکنار در مجلس شورای اسلامی با اشاره به صندلی های خالی نمایندگان در برخی جلسات، گفت: حقوق و مرخصی نمایندگان در جلسات مجلس مشکل قانونی نداشته و در برگزاری جلسات اختلال ایجاد نمی کند.

 

*بحث اعتیاد و مواد مخدر یک خودکشی تدریجی است

نانواکناری اظهار کرد: بحث اعتیاد و مواد مخدر یک خودکشی تدریجی است که امیدوارم بتوانیم این مشکل اجمتماعی را برطرف کنیم.

وی با تاکید بر خطرناک بودن این معضل اجتماعی، افزود: در راستای بحث اعتیاد و مواد مخدر جلسات متعددی داشته و قوانین بسیار مهم و خوبی در رفع این زمینه ارائه شده است.

نماینده مردم بابلسر و فریدونکنار در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: سطح اعتیاد در جامعه رشد آنچنانی نداشته و هیئت دولت و مسئولین در رفع این معضل اجتماعی مسئول هستند تا جامعه پاک را داشته باشیم.

نانواکناری با اشاره به ایجاد طرح هایی برای کاهش اعتیاد و موادمخدر، گفت: تشویق  روستای معرفی شده به عنوان روستای پاک در سطح جامعه از جمله کارهایی است که می تواند سبب کاهش اعتیاد در جامعه شود.

 

* لایروبی بیش از ۷۰ کیلومتر از انهار بابلسر و فریدونکنار

نانواکناری اظهار کرد: مدت یکسالی که در مجلس ورود پیدا کردیم کارهایی از جمله لایروبی بیش از ۷۰ کیلومتر انجام داده که بعد از اسلام بی سابقه بوده است.

وی با اشاره به بحث بازسازی جاده های اجاکسر، افزود: یکی از مشکلات اسلاسی شهرستان فریدونکنار، بحث مالکیت زمین فوتبال شهید کریمی بوده که با پیگیری مسئولین این مشکل حل شده است.

نماینده مردم بابلسر و فریدونکنار در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ارتقای کلینیک و درمانگاه و استقرار آمبلانس در این مکان، تصریح کرد: یک معضل اجتماعی در شهر بابلسر، مالکیت میدان معلم بوده که طی یک جلسه مالکیت این میدان به شهرداری بابلسر واگذار شده است.

نانواکناری با اشاره به اینکه کمربندی فریدونکنار نیز جزئی از مطالبات و مشکلات شهرستان بوده، گفت: موضوعاتی که امسال در دستور کار شهرستان بوده، حل مشکلات مردم منطقه بابلسر و فریدونکنار بوده است.

 

*افزایش خدمات بیمارستان فریدونکنار با هزینه ۲۵ میلیارد ریالی

وی با اشاره به وچود بیمارستان ۲۲۰ تخته این شهرستان، اظهار کرد: خدمات بیمارستان امام خمینی فریدونکنار با هزینه دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومانی افزایش یافته است.

وی با اشاره به حل کردن برخی مشکلات در این بیمارستان، افزود: بحث تعویض لوله های تاسیساتی، بحث هواساز، بحث پمپ آتش نشانی ، بازسازی بخش جراحی و بازسازی اتاق عمل ازجمله موضوعاتی بوده که پیگیری و مشکلات آن حل شده است.

نماینده مردم بابلسر و فریدونکنار با در مجلس شورای اسلامی با اشاره به افتتاح زایشگاه، تصریح کرد: افتتاح زایشگاه بیمارستان امام خمینی(ره) در فریدونکنار یک کار مهم و خوبی بوده که این زایشگاه جزو بهترین زایشگاه های کشور بوده است.

این مسئول با اشاره به نقش خبرنگاران در ایجاد وحدت و حرکت در مسیر توسعه، ادامه داد: رسالت رسانه پیگیری مطالبات مردم بوده و رسانه می تواند چشم و گوش مسئولین باشند.

وی گفت: خبرنگاران و رسانه ها باید در مسیر توسعه و پیشرفت جامعه بوده و به سوی وحدت گام برداشته و در رفع مشکلات جامعه کمک کرده باشند.

برو به بالا